Elektrik Depolama Eğitim Programı

Gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan ve Avrupa Yeşil Mutabakatı’nın da uygulamaya girecek olması ile önemini daha da arttıran yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı hem kaynak çeşitliliğini arttırma hem de küresel ısınmanın zararlı etkilerinin azaltılması açısından büyük bir öneme sahiptir.
Ancak özellikle güneş ve rüzgardan üretilen enerjinin emre amade olmaması ve bu kaynakların varlığına bağlı olmasından dolayı %100 yenilenebilir enerjiye geçişin gerçekleşmesi için enerji depolama sistemlerine olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır.
Yenilenebilir enerjinin arz açısından güvenli bir kaynak olması bu kaynaklardan üretilen enerjinin depolanabilmesine bağlıdır. Bu sebeple son yıllarda tüm Dünya var gücüyle depolama teknolojileri üzerinde çalışmaktadır ve mevcut teknolojileri geliştirme arayışına girmiştir.
Dünyada olduğu gibi ülkemizde de elektrik depolama uygulamaları başlamıştır. Bununla ilgili yeni mevzuat düzenlemeleri de yürürlüğe girmiştir.
Bu kapsamda, Elektrik Depolama konusunun hem teknik hem de mevzuatsal olarak anlatılacağı eğitimimizin tüm sektör ilgililerine faydalı olacağına inanıyoruz.

GENEL BİLGİLER
Eğitmenler
Eğitim İçeriği
KAYIT
Katılımcı Profili

Elektrik Depolama Eğitim Programı 21 EKİM 2023 tarihinde gerçekleşecektir.

1 günlük olan programın detayları eğitim içeriğinde yer almaktadır.

Zoom üzerinden yapılacak olan eğitim için katılımcılara eğitimden bir gün önce bağlantı linki gönderilecektir.

Kayıt için;  0(312) 465 01 79

Av. Çiğdem DİLEK İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Çiğdem Dilek, Yüksek Lisansını Başkent Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında tamamlamıştır. Ayrıca London School of Economics’te 1 yıl Avrupa Birliği Hukuku eğitimi aldı.

Avukatlık mesleğine başladığı andan itibaren özel hukuk alanında çalışan Çiğdem Dilek, özellikle enerji hukuku, ticaret hukuku, borçlar hukuku, marka ve patent hukuku, inşaat hukuku, idare hukuku konularında çalışmalarını sürdürmektedir. İleri düzeyde İngilizce bilen Çiğdem Dilek, kamu kurumlarının yanı sıra birçok yerli ve yabancı şirketi temsil etmiştir.

Çiğdem Dilek, Ankara Barosu Enerji Hukuku Komisyonu’nun kurucu başkanıdır. Halen Global Energy Association’da İcra Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca son 13 yıldır Türkiye’nin en büyük enerji kongresi olan EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı’nda İcra Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Bu kongre kapsamında düzenlenen enerji hukuku oturumlarında ders vermiştir. Çiğdem Dilek halen Ankara Çankaya’daki ofisinde mesleğini yapmaktadır.

 

Doğa Can BAYRAM

Başkent Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği lisans eğitimi, Enerji Mühendisliği yüksek lisans ve Bilkent Üniversitesi’nde Executive MBA eğitimi aldı. Güç sistemleri, enerji üretim, elektrik iletim ve dağıtım, enerji arz güvenliği ve enerji iletim sistemleri konularında çalışmalar yaptı.
Enerji arz güvenliği ve enerji güç sistemleri endüstrisinde yönetici seviyesinde uluslararası şirketlerde görev yaptı. Girişimci olarak iki şirketin kurucu ortaklığı olarak yatırım yaptı. Enerji Depolama Sistemleri alanında proje, ürün geliştirme ve servis alanlarında çalışmakta olup Inovat Energy Storage Solutions şirketinin yönetici ortağıdır.

 

 

 

FATMA SUDE ÇEVİK
Fatma Sude Çevik, Gazi Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliğinden mezun olup üç yıldır Istrich firmasında Proje Yöneticisi olarak çalışmaktadır. Ağırlıklı olarak güneş enerjisi projelerinde çalışmıştır. Ayrıca pek çok enerji eğitiminde uzman eğitmen olarak yer almaktadır.

21 EKİM / CUMARTESİ

ELEKTRİK DEPOLAMA EĞİTİMİ

• Enerji Depolama Teknolojileri
• Yönetmelik ve İlgili Mevzuat
• Sistem Bileşenleri
• Performans Kriterleri
• Uygulama Alanları
• Risk Unsurları

Aynı kurumdan 3 kişi ve üzeri toplu katılımlarda indirim uygulanmaktadır.

Kayıt olmak için, ön kayıt formunu doldurunuz.

Program bedeli, havale/EFT ile veya kredi kartı ile ödenebilmektedir. 

Program başlama tarihinden 10 gün öncesinde yapılan iptal başvurularında, program bedeli kesintisiz iade edilir.

Online eğitimlerde program bedeline PDF olarak eğitim dokümanları ve gerçekleştirilen canlı eğitime bir aylık video olarak tekrar erişim dahildir.

Eğitim ücretini öğrenmek için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. 

Elektrik Depolama eğitim programı sektör hakkında detaylı bilgi almak isteyen  herkes için tasarlanmıştır.

Dersler kayıt altına alınmaktadır ve eğitim bitiminden 1 hafta sonra vimeo aracılığı ile kayıtlar sizlere süreli erişiminize ulaştırılır.
Eğitmenlerimizin derslerde kullandığı sunum ve materyaller tarafınıza iletilir.
Eğitim sonunda QR kodlu, ıslak imzalı bir katılım sertifikası verilmektedir.